arrow-bottomauthorbasketblockquotebtn-arrow-backbtn-arrowcalendarcheckcheckedcloseemailfacebookfaqfb-circlefooter-imghouseinfolarge-arrow-bottomlinkedin-sidebarlinkedinlist-arrowlockloginnewsletterphonesearchservice1service2service3service4supporttriangle-bottomtwitterutilityworkeryoutube

Máme nový produkt, který nalezete adrese svého produktu 😃 no a samozřejmě je to nejlepší produkt na světe

Zobrazit informace
Login Cart

Často kladené otázky

Vybrané reference z nasazení MAWIS produktů a služeb od roku 2010.

K čemu slouží aplikace MawisPhoto?

MawisPhoto Vám umožní evidovat dokumentaci skutečného provedení stavby online. Základním výstupem MawisPhoto je texturovaný a realistický 3D model skutečného stavu. Lze vytvořit i 2D rastrové výstupy, které je možné například jako WMS připojit do GIS. Data MawisPhoto jsou zpracovávána geodeticky uznávanými metodami digitální fotogrammetrie a výstupy odpovídají tedy 3. třídě přesnosti.

Jaký je rozdíl mezi mobilním a webovým rozhraním?

Webová aplikace (kancelář) – zadávání úkolů do terénu, přiřazení rolí, kontrola průběhu, přístup k 3D modelům
Mobilní aplikace (terén) – provedení dokumentace v terénu
3D prohlížečka (kancelář, výstupy) – dokumentační data z terénu přehledně

Jaký je rozdíl mezi registrovaným a veřejným účtem?

Služba UtilityReport umožňuje dva přístupy:

Veřejný přístup -> využití je zdarma pouze v určitých městech či krajích. Jejich seznam naleznete ZDE. Využití tohoto přístupu je možné 3x za kalendářní rok.

Registrovaný přístup -> umožňuje podání žádosti po celé ČR, je vhodný pro podnikatele a má lepší funkcionality. V e-shopu si můžete vybrat ze dvou variant – Standard nebo Premium. Produkt má platnost rok od zakoupení, nebo končí po vyčerpání zakoupených podání.

*náš tip: Před koupí produktu je nutné být registrován a přihlášen na portále MAWIS.

Návod jak si podat žádost?

Vyberte si město či kraj, kde chcete žádost podat nebo se přihlaste jako registrovaný uživatel.

Pro vytvoření žádosti je nutné vyplnit webový formulář, který obsahuje čtyři kroky.

V prvním vyplníte údaje o žadateli/investorovi a plánované akci. Ve druhém kroku zakreslíte Vaše zájmové území, dle kterého se na třetí straně zobrazí seznam správců, kteří na daném katastrálním území mohou mít technickou infrastrukturu. Ze seznamu správců si vyberete, které chcete oslovit (příp. které Vám sdělil stavební úřad). Dále se Vám zobrazí doplňkové informace, sdělení subjektu a možnost pro nahrání přílohy. Ve čtvrtém kroku zkontrolujete své telefonní číslo, e-mail, zapíšete výsledek příkladu a žádost uložíte.

Žádost se odešle pouze těm správcům, kteří ji elektronicky pomocí služby UtilityReport přijímají (přímým zápisem do databáze/e-mailem). Rekapitulaci celé žádosti a rozdělení správců, kteří byli obesláni elektronicky a které si musíte podat svépomocí, naleznete v protokolu žádosti, který Vám přijde e-mailem.

*náš tip: Správci mají na vydání vyjádření dle zákona 30 dnů. Naše společnost je pouze zprostředkovatel a vyjádření nevydává.

*náš tip: Žádost, která odešla elektronicky, nelze zpětně editovat nebo jakkoliv jinak opravit. Po uložení je obratem rozeslána subjektům TI.

*náš tip: V seznamu správců pro oslovení jsou pouze subjekty, které vlastní či provozují inženýrské sítě (pomocí této služby nelze oslovit DOSS) .

*náš tip: Jak pracovat s mapovým oknem najdete ve videonávodu ZDE.

Leták

 

K čemu slouží aplikace ÚAP?

Územně analytické podklady, které jsou zdrojem při plánování rozvoje území a součástí územního plánování města.

Jak se do aplikace ÚAP přihlásit?

Každá obec má přidělené své přihlašovací údaje, pod kterými se na stránce: https://mawis.eu/uap/prihlaseni/ přihlásí.